مهرداد لاهوتی 5 - لاهوتی در تذکر شفاهی: چرا طرح تشکیل وزارت بازرگانی با رد سه باره در مجلس مجدداً مطرح می‌شود؟

نماینده مردم لنگرود در مجلس از مطرح شدن مجدد طرح تشکیل وزارت بازرگانی علیرغم رد چند باره در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد.

مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی صبح امروز (دو‌شنبه، ۷ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با تأکید بر اینکه وجود شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه در شرایط فعلی ضرورت دارد، گفت: ظاهراً این شورا فراتر از اختیارات خود عمل کرده و برخی از مباحثی که در مجلس رد شده در شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تشکیل وزارت بازرگانی ۳ بار در مجلس رد شده است، تصریح کرد: چه معنایی دارد که طرح تشکیل وزارت بازرگانی با وجود رد چند باره مجدداً مطرح شود.

وی ادامه داد: اگر قرار است تمام تصمیمات در شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه اخذ شود، درب مجلس را ببندیم و اختیارات را به مجلس کوچکتر دهیم تا در آنجا تصمیم‌گیری کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزود: شما در صحن غیرعلنی امروز مجلس عنوان کردیدکه کشور ژاپن علیرغم داشتن زمین کم اما به دنبال این است که برنج خود را تأمین کند و در ادامه سیاست‌های خود تأکید کردید که در فصل زراعی برنج وارد می‌کنید که این موضوع با یکدیگر تناقض داشته و برای دولت تأسف بار است.