مهرداد لاهوتی37 - مجلس نحوه توزیع درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین را بررسی کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: رئیس جمهور بارها اعلام کرده که منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین باید میان مردم توزیع شود اما متاسفانه تاکنون این امر محقق نشده از این رو هیات رئیسه مجلس باید این موضوع را مورد پیگیری قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد  لاهوتی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، ۱۷ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با اشاره به حوادث اخیر، گفت: رئیس جمهور بارها پس از افزایش قیمت بنزین اعلام کرد که درآمدهای حاصل از این حوزه را میان مردم توزیع می کند اما متاسفانه تاکنون این مسئله محقق نشده است از این رو هیات رئیسه مجلس باید این مسئله را پیگیری کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور در نشست امروز مجلس از افزایش ۵۵۰ هزار تنی تولید برنج در کشور خبر داد از این رو براساس آمارها ما در سال جاری بالای ۳ میلیون تن برنج تولید کردیم حال براساس سرانه اعلامی وزارت جهاد کشاورزی مصرف کشور در سال حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن است اما متاسفانه طبق اخبار واصله در ۴ ماهه نخست سال جاری حدود یک میلیون و صد هزار تن برنج وارد کشور شده است.

وی تصریح کرد: ما بارها اعلام کردیم که در شرایط تحریمی باید کشور به گونه ای مدیریت شود که کالاهای موردنیاز به مردم را خودمان در داخل تولید کنیم اما متاسفانه این مسئله به درستی صورت نگرفته و این موضوع موجب تغییر کاربری اراضی کشاورزی شده به طوری که براساس آمارها ۳ هزار هکتار از اراضی برنج، ۴ هزار هکتار از اراضی توت، ۵ هزار هکتار از باغات چای در اثر تغییر کاربری نابود شده است. در این رابطه کشاورز می گوید که آقای رئیس جمهور من کشاورزی می کنم اما شما برای تامین منافع یک عده، کشاورزی را باطل نکن.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر لزوم اجرای قانون ساماندهی معلمان حق التدریسی تاکید کرد و گفت: در این رابطه دولت با وجود تصویب قانون توسط مجلس راه دیگری را می رود از طرف دیگر با وجود وعده های مطرح شده، دولت هنوز لایحه رتبه بندی معلمان را ارائه نکرده که این مسئله باید مورد پیگیری قرار گیرد./