مهرداد لاهوتی 5 - نماینده مردم لنگرود و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون آمار قاچاق در کشور به دلائلی کاهش یافته است.

«مهرداد لاهوتی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: قاچاق کالا با افزایش نرخ ارز دیگر توجیه اقتصادی ندارد.

وی همچنین اظهارداشت: بخش عمده ای از نگرانی هادر حوزه قاچاق به خودی خود با این اتفاقات در کشور برطرف شده است.

نماینده مردم لنگرود و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا ضمن وارد کردن ضربه سنگین به اقتصاد کشور باعث رکود بازار و تضعیف قدرت تولیدکنندگان داخلی می شود.

وی افزود: قاچاق پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکر اقتصاد ملی کشور وارد و در عین حال فعالیت اقتصاد رسمی، برنامه ها و سیاست ‌های مملکت را تحت‌ الشعاع خود قرار می دهد.

لاهوتی بیان داشت: نگرانی های جدی که در زمینه قاچاق کالا در جامعه وجود داشت بخش عمده این دغدغه ها برطرف شده البته این بدین معنی نیست که کار خارق العاده ای در کشور صورت گرفته یا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبارزه جدی در زمینه مزبور شروع کرده باشد بلکه این کاهش بیشتر در سایه افزایش نرخ ارز بوده است.

وی در ادامه یادآورشد: افزایش نرخ ارز منجر به رشد صادرات، افت واردات و در عین حال پدیده قاچاق را پر هزینه و انگیزه قاچاقچیان برای قاچاق کالا را به شدت کاهش می دهد.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی، حمیدرضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.