مهرداد لاهوتی41 - وزیر ورزش در خصوص عدم واگذاری سرخابی‌ها باید پاسخگو باشد

یک نماینده مجلس با اشاره به این که با توجه به پایان یافتن مهلت قانونی مجلس برای پذیرش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس، دولت و وزیر ورزش باید در زمینه عدم خصوصی‌سازی این دو باشگاه پاسخگو باشند، گفت: اراده لازم در دولت برای این کار وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد لاهوتی در گفتگو با رادیو ورزش که به بررسی موضوع روند اجرایی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی در ورزش کشور می‌پرداخت، گفت: این که دولت باشگاهداری کند اقدام پسندیده‌ای نیست و دولت با این کار هزینه‌ها را متوجه باشگاه‌ها می‌کند و بخش خصوصی را به مبارزه با خود می‌طلبد. این کار اشتباه است و باید به هر شیوه‌ای این مشکل را حل کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به این که تصور بنده این است که اراده‌ای برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود ندارد، افزود: دولت اگر این اراده در این زمینه دارد، باید با استفاده از روش‌هایی که بررسی شده است این دو باشگاه را واگذار کند. این در حالی است که اراده لازم در دولت برای این کار وجود ندارد و یا عواملی که در این باشگاه‌ها هستند به گونه‌ای این روند را مدیریت می‌کنند که واگذاری سرخابی‌ها اتفاق نیفتد.

وی اضافه کرد: این دو باشگاه طی سال‌های گذشته بارها توسط سازمان خصوصی‌سازی به مزایده گذاشته شده‌اند، اما به هر شکلی جلوی این واگذاری گرفته شده است. بنابراین تا زمانی که اراده برای واگذاری وجود نداشته باشد هر متن و قانونی که در این زمینه نوشته شود در آن اما و اگر ایجاد می‌کنند.
آماده‌ایم قانون را اصلاح کنیم

لاهوتی اذعان داشت: ما در مجلس آمادگی لازم برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را داریم و حتما باید این کار انجام شود. امسال برای این واگذاری خیلی اصرار داریم و این آمادگی تا آنجایی است که حتی اگر متن قانونی فعلی برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ایراد دارد و دولت نمی‌تواند آن را اجرا کند، آمادگی داریم قانون را اصلاح کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به این که وزیر ورزش هم چندین بار اصرار داشت که حتما باید واگذاری این دو باشگاه اتفاق بیفتد، گفت: اگر در مجلس اراده‌ای برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود نداشت، واگذاری این دو باشگاه به قانون منتهی نمی‌شود.
وی با بیان این مطلب که امسال باید واگذاری این دو باشگاه اتفاق بیفنتد و این موضوع را تمام کنیم، ادامه داد: دولت باشگاهداری خوبی نیست و درست هم نیست که دولت مدیریت و مالکیت این دو باشگاه را حفظ کند.

لاهوتی افزود: با توجه به پایان یافتن مهلت قانونی مجلس برای پذیرش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس، دولت و وزیر ورزش باید در زمینه خصوصی‌سازی این دو باشگاه پاسخگو باشند. با این حال این اراده در مجلس وجود دارد که سرخابی‌ها تا پایان سال ۹۸ واگذار شوند.