مهرداد لاهوتی 37 - حاشیه‌های خزری جلسه علنی امروز مجلس

جلسه علنی امروز مجلس با اعتراض نمایندگان سه استان شمالی کشور در مخالفت با انتقال آب دریای خزر، برای لحظاتی متشنج شد.

در جریان رای گیری طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۲۰۶ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی؛ نمایندگان استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به جایگاه هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی رفتند،  مهرداد لاهوتی، کاظم دلخوش، قاسم احمدی لاشکی، علی نجفی خوشرودی، کوچکی نژاد، شاعری و دیگر نمایندگان استانهای ساحلی در حرکتی اعتراضی در جایگاه هیات رئیسه تجمع کردند.

آنها با در دست داشتن برگه‌هایی با شعارهایی “بلای زاینده رود و دریاچه ارومیه را برای دریای خزر تکرار نکنید”، “انتقال آب دریای خزر= نابودی محیط زیست”، “ملت اجازه نابودی دریای خزر را نخواهد داد”، “آقای رییس جمهوری تصمیم غیر کارشناسی=نابودی دریای خزر”، “نه ملت به انتقال آب دریای خزر “، “استیضاح وزیر نیرو فوری”، با ایجاد سرو صدا و بی نظمی، توجه عکاسان و خبرنگاران را به خود جلب کردند.

عده ای دیگر از نمایندگان نیز در جلوی جایگاه هیات رئیسه تجمع کردند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت، نمایندگان را به حفظ نظم و رفتن به صندلی‌های خود دعوت کرد، اما نمایندگان همچنان با به حضور خود در جلو هیات رئیسه مجلس ادامه دادند.

در نهایت نمایندگان با نشان دادن شعارهای خود به عکاسان و خبرنگاران، به تدریج پایین آمده و در صندلی‌های خود قرار گرفتند.

منبع تهران ایرنا

۲ دیدگاه برای “حاشیه‌های خزری جلسه علنی امروز مجلس”

 • ناشناس گفت:

  امیدوارم این فتنه بزرگ که سلامت محیط زیست کل کشور را نشانه گرفته هر چه زودتر

  ریشه کن شده وعوامل خاین این جریان رسوا شوند

  عیسی کلانتری ظاهرا طرفدار محیط زیست ولی ودر عمل بلای جان محیط زیست شکننده

  و مورد ظلم واقع شده ایران است

  جناب عیسی کلانتری لطفا به فکر محصولات تراریخته و سونامی سرطان حاصل از ان

  باشید

 • بهمن گفت:

  من نمیدونم بعضیا چرا نمیخان قبول کنن. #جذب_سامانه_بارشی باعث شد که بارندگی خوبی طی دوسال اخیر داشته باشیم من به عنوان یه شهروند اهوازی تغییر اب و هوا ر و احساس کردم تابستون دوسال سال نود وهفت و نود و هشت خنک تر شده بود و رطوبت بیشتر بود در صورتی که هشت سال به بالا هوای اهواز به شدت گرم و‌کویری شده بود ما دوساله گرد و‌خاک نداشتیم و خیلی کمتر از حد انتظار بود در صورتی که اهواز نود سالها بود که با گرد و خاک و خشکسالی دست و پنجه نرم میکرد و اخرین گرد و خاک شدید بهمن ماه سال نود وشش بود و بعد برج دوازده نود و شش جذب سامانه بارشی توسط مهندس شهرام پروین در سد کارون چهار ایذه انجام شد و دوسال فهمیدیم زندگی چیه و لذت بردیم حالا ببینیم سال دیگه چی میشه