مهرداد لاهوتی32 - وعده وزیر علوم برای اتصال دانشگاه‌های کوچک به دانشگاه‌های بزرگ

وزیر علوم در جلسه فراکسیون مستقلین از اتصال دانشگاه‌های کوچک به دانشگاه‌های بزرگ از نظر مدیریتی خبر داد.

مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه صبح امروز یکشنبه فراکسیون مستقلین با وزیر علوم گفت: در این جلسه موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله نمایندگان گلایه‌هایی را نسبت به پایین بودن کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها و همچنین جایگزین شدن مدرک گرایی به جای کیفیت مطرح کردند.

نماینده لنگرود افزود: صدور مجوزهای معروف به مجوز زیر پله‌ای و همچنین تفاوت و بی عدالتی در مورد فرزندان اعضای هیئت علمی با سایر دانشجویان از دیگر موضوعاتی بود که وزیر علوم نیز به نوعی آن را تایید کرد.

لاهوتی با اشاره به اظهارات غلامی در این جلسه گفت: آقای وزیر عنوان کرد پارک‌های فناوری و مراکز رشد می‌توانند در تولید علم نقش موثری داشته باشد. ایشان همچنین در مورد فرزندان هیئت علمی نیز گفتند این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که باید اصلاح شود.

لاهوتی با اشاره به اظهارات اعضای فراکسیون مستقلین در خصوص عدم تناسب رشته‌های دانشگاهی با نیاز جامعه اضافه کرد: این موضوع عنوان شد که گرایش‌ها بیشتر به سمت پزشکی و تجربی است.

به گفته لاهوتی وزیر علوم در این جلسه عنوان کرد قرار است دانشگاه‌های کوچک از نظر مدیریتی به دانشگاه‌های بزرگ متصل شوند  تا از امکانات و کیفیت علمی آن برخوردار شوند.