مهرداد لاهوتی11 - کمیسیون آیین‌نامه بندبند دستورات رهبری در سیاست‌های قانون‌گذاری را بررسی می‌کند

نایب رئیس کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: ما در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس جلساتی را در این باره برگزار خواهیم کرد و روی بند بند فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست های کلی نظام قانونگذاری بحث و بررسی صورت خواهد گرفت.
مهرداد لاهوتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی از ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری از سوی رهبر معظم انقلاب استقبال و از ایشان تشکر ویژه کرد و به کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس هم مأموریت داد که این موضوع را رسیدگی کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: ما در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس جلساتی را در این باره برگزار خواهیم کرد و روی بند بند فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست های کلی نظام قانونگذاری بحث و بررسی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به ضرورت توجه به موازین شرع و مطابقت با قانون اساسی در قانون‌گذاری، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانین به این مسائل توجه لازم را می کند اما شورای نگهبان هم با دقت نظر کافی این مسائل را مدنظر قرار می دهد تا قوانین مصوب مجلس این شرایط را داشته باشند و قانونی که با موازین شرع و قانون اساسی مطابقت نداشته باشد، جامعیت ندارد.

لاهوتی افزود: همچنین گاهی اوقات زمانی که شورای نگهبان قوانین مجلس را رد می کند، ما اصرار داریم که حتما به مجمع تشخیص مصلحت نظام هم ارجاع شود و در آنجا هم مورد رسیدگی قرار گیرد که مقام معظم رهبری فرمودند برای ارجاع به مجمع باید حدنصاب آرا کسب شود نه آنکه با یک رأی عادی ارجاع شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تذکرات رهبر معظم انقلاب درباره قانون گذاری کاملا به جا بود و ما قطعا توجه کافی را در این زمینه خواهیم داشت تا موارد مورد انتظار مقام معظم رهبری محقق شود.