مهرداد لاهوتی 26 - روایت لاهوتی از جلسه فراکسیون مستقلین؛ وزیر آموزش و پرورش: رتبه‌بندی فرهنگیان را امسال اجرایی می‌کنیم

وزیر آموزش و پرورش در جلسه فراکسیون مستقلین مجلس گفت: ما در حال تهیه آیین نامه‌ای هستیم تا طی سال جاری رتبه‌بندی فرهنگیان را اجرایی کنیم.

مهرداد لاهوتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه صبح امروز(یکشنبه) فراکسیون مستقلین مجلس اظهار داشت: در این جلسه مباحثی پیرامون ساماندهی نیروهای انسانی در این وزارتخانه مطرح شد و طبق گفته وزیر قرار است بخشی از نیروهای حق‌التدریس و مربیان پیش دبستانی استخدام شوند.

وی با بیان اینکه درباره ضرورت بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی فرهنگیان هم مطالبی عنوان شد، ادامه داد: اعتقاد وزیر آموزش و پرورش بر این بود که معلمان مهمترین رکن آموزش و پرورش هستند که باید تلاش کرد معیشت و دغدغه‌های آنها را حل کنیم.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش کیفیت آموزش و پرورش را قابل قبول ندانست و تاکید کرد باید اقدامات اساسی برای ارتقا کیفیت آموزش و پرورش انجام شود.

لاهوتی با اشاره به مطرح شدن مباحثی درباره رتبه بندی فرهنگیان در این جلسه گفت: حاجی میرزایی تاکید کرد پیش از آنکه دولت لایحه‌ای را در این باره ارائه دهد، ما با توجه به بودجه در نظر گرفته شده در حال تهیه آیین نامه‌ای برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان در سال جاری هستیم.