مهرداد لاهوتی8 - لاهوتی:شرایط ورود گردشگران به ایران تسهیل شده است

نماینده لنگرود در مجلس گفت: ۵۲ درصد گردشگران خارجی در سال گذشته افزایش یافته است، با دو کشور چین و عمان حذف روادید شده است و شرایط برای ورود گردشگران تسهیل شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری و در موافقت با این وزیر پیشنهادی، گفت: مخالفان مونسان به کمبود نیرو و عدم تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی در میراث فرهنگی اشاره کردند در حالی که این موضوعی است که مونسان به آن اذعان دارد.

وی اظهار داشت: سال گذشته کل منابع در اختیار میراث فرهنگی ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است و نمی دانیم آیا این اعتبار تخصیص یافته یا خیر، سال گذشته ۶ میلیون دلار صادرات صنایع دستی داشتیم و جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه میراث فرهنگی هستیم.

وی گفت: امروز صنعت گردشگری رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است، سال ۹۷، ۱۱ میلیارد دلار درآمد ارزی داشتیم، ۶۶ درصد درآمدها ناشی از نوسانات ارزی بوده است.

لاهوتی افزود: شرایط سیاسی حاکم را در نظر بگیرید ما ورود گردشگران خارجی را قبول داریم، ۵۲ درصد گردشگران خارجی در سال گذشته افزایش یافته است، با دو کشور چین و عمان حذف روادید شده است و شرایط برای ورود گردشگران تسهیل شده است.