51F0A69F 644C 4790 B38B 8BACEABF1724 - نمایندگان ناظر مجلس در سازمان‌های مختلف باید نقش نظارتی خود را به دقت ایفا کنند

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: نمایندگان ناظر مجلس در سازمان‌ها و بخش‌های مختلف باید نقش نظارتی خود را به دقت ایفا کنند.

مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۶ خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود نسبت به دستور صحن علنی گفت: قوه مقننه دو وظیفه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون را برعهده دارد، بر این اساس مشاهده شد که معاون نظارت مجلس گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم دوره دهم را قرائت کرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس باید یادآور شد نمایندگان مجلس طبق قانون در امور مختلف نقش دارند و در واقع به عنوان عضو ناظر مجلس در بخش‌های مختلف نقش ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اتفاقی که در سازمان خصوصی سازی رخ داد امری قابل تأمل است. در واقع همواره انتظار نسبت به عملکرد این سازمان وجود دارد اما گفته نمی‌شود که دو عضو ناظر مجلس در این سازمان آیا حواسشان به مسائل بوده یا خیر.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: نوع پیش‌بینی برگزاری صحن علنی و برگزاری جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس امکان ارتباط نمایندگان با وزرای دولت را از بین برده است از این رو این امر نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد.

عبدالرضا مصری در پاسخ به تذکر نماینده مردم لنگرود گفت: از معاونت نظارت مجلس می‌خواهیم گزارش دقیقی در خصوص تذکر ارائه شده تهیه کند و به نمایندگان ارائه دهد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطر نشان کرد: برای برگزاری جلسات صحن علنی و کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی‌های متعددی صورت گرفت و در این راستا نظرسنجی از ۲۹۰ نفر نماینده انجام شد لذا روزهای دوشنبه فرصت دو ساعته برای رسیدگی به امور و دیدار با نمایندگان وجود دارد اما تلاش می‌کنیم راهکار بهتری پیدا شود./